16 komentarzy

 • mieszkanka przy Wiśle pisze:

  Mam pytanie. Obiło mi się o uszy, że w Lipowcu ma w końcu powstać rada osiedla. Ale na dobrą sprawę nikt nic nie wie. Dlatego pytam, czy będzie w ogóle i jak tak to kiedy? 😉
  pozdrawiam.
  P.S. A poza tym niezmiernie się cieszę, że coś się dzieje w sprawie wałów. i oczywiście dziękuję;)

 • admin pisze:

  Szanowna Pani tak taką informację dostałem od drugiego radnego. o samej radzie osiedla pisałem na FB 29 stycznia z prośbą o opinie cytuje ………….Dziś dowiedziałem się od drugiego radnego Ustronia Lipowca Piotra Romana, że istnieje potrzeba założenia rady osiedlowej, jak wszyscy wiemy po zebraniu 100 podpisów termin zebrania ogłasza burmistrz, na zebraniu w myśl zmian wprowadzonych w 2004 roku musi stawić się 3 procent mieszkańców, zapraszam więc do inicjatywy. O rozwoju tej sprawy będę informował na bieżąco zapraszam również do wyrażania opinii…

  opinii jednak żadnej za pomocą fb nie otrzymałem co mnie zdziwiło.

  i tak 4 marca na łamach fb pisałem:
  W poniedziałek przed komisją otrzymałem od mojego kolegi radnego Piotra Romana ową Listę Mieszkańców popierających reaktywowanie rady osiedla Ustroń Lipowiec zapraszam do wypowiedzi na temat projektu.

  też już nie było żadnego odzewu

  więc odpowiadając Pani:

  Tak ma powstać zależy to od tego czy:
  1 będzie zebrane 100 podpisów
  2 czy na zebraniu które zwołuje burmistrz będzie 3 procent mieszkańców Lipowca

  Dlaczego nikt nic nie wiem hmm taka inicjatywa to inicjatywa mieszkańców mnie nawet ciężko wskazać inicjatora tej inicjatywy proszę mi dać trochę czasu rozeznam temat poinformuję.

 • Mieszkaniec LIpowca pisze:

  Gdzie zniknął znak o nazwie „Lipowiec” przy wjeździe od strony Brennej ? i gdzie zniknęła Gwiazda z pomnika na starym cmentarzu koło kościoła wgl. pomnik wymaga renowacji !!!

 • admin pisze:

  Gdzie zniknął nie wiem postaram się dowiedzieć i przywrócić znak informujący o naszych granicach. Gdzie zniknęła gwiazda też nie wiem co do renowacji…. rozeznam temat odpisze wiem że kiedyś było zebranie w tym temacie jak tylko coś ustalę odpisze.

 • Mieszkaniec LIpowca pisze:

  Dlaczego w tym roku drogi w Lipowcu nie zostały jeszcze obkoszone tylko zarastają trawą? myślę że to w całym Lipowcu ale od cmentarza w stronę Brennej strasznie to wygląda !!!

 • Mieszkaniec LIpowca pisze:

  W związku ze zmianą Proboszcza w Lipowcu chciałbym poprosic radnych by pomogli nowemu duszpasterzowi w utrzymaniu naszej świątyni w stanie perfekcyjnym czyli może jakieś dofinansowania do remontów itp.

 • admin pisze:

  Szanowny Panie Mieszkańcu Lipowca długo myślałem w jaki sposób spełnić Pana prośbę i stwierdziłem iż ksiądz będzie wiedział najlepiej jakie ma potrzeby. Więc księdza odwiedziłem i poinformowałem że możemy skonstruować wniosek do UM o wsparcie w renowacji obiektu objętego opieką jako zabytek. Od razu zaznaczam że przekazałem księdzu iż pomysł ten został mi zgłoszony przez stronę www. (ucieszył się że ma takich życzliwych wiernych ). Ksiądz informację przyjął, domniemam że jak tylko się zapozna z parafią będziemy coś myśleć.

  • admin pisze:

   Dziś została uchwalona uchwala
   „w sprawie udzielenia dotacji celowej na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków”
   11 000 zł dla rzymskokatolickiej parafii pw. Podwyższenia Krzyża w Ustroniu Lipowcu

 • J.H pisze:

  Na wjeździe do UL.Nowociny przy domu nr.1 powstała wielka dziura w jezdni mieszkańcy skarżą się na to ze muszą wymijać dziurę, a jak w nią wpadną to bardzo cierpią na tym ich samochody, niektórzy juz ponieśli koszty związane z naprawą samochodów, bardzo proszę o pilne zajęcie się tą sprawą i załatanie dziury w jak najszybszym czasie,gdyż z drugiej strony jest pień i może zdarzyć się tak że jakiś samochód wpadnie na ten pień i zostanie również uszkodzony. Dziura Najprawdopdobniej powstała przez jeżdżące po tej ulicy coraz nowsze i większe ciągniki rolnicze Bardzo proszę o rychłe załatwienie tej sprawy związanej z dziurą (moje auto tez bardzo na tym cierpi :))

 • mieszkaniec lipowca pisze:

  Podczas czyszczenia rowów na ulicy Lipowskiej za cmentarzem w stronę Brennej został częściowo pominięty odcinek po lewej stronie od żółtego domu Państwa Maciejiczek do nowo wymienionego słupa ze skrzyżowaniem z ulicą Górną, podczas wymiany tego słupa rów został częściowo zniszczony a podczas ulew cały bród z ulicy górnej leci na posesję pod skrzyżowaniem i zamiast do rowu który tam był to leci na pole. Prawdopodobnie rowu tego nie ma na żadnych mapkach bo o to by on tam był zadbali nasi przodkowie ale odkąd on powstał podczas czyszczenia gmina Ustroń zawsze o niego dbała. Ta sama sytuacja jest z rowem na ulicy Nowociny przy tym pierwszym wjeździe od Ustronia aż na dół do Państwa Szłapka. Jak dbamy o nasze otoczenie to o całość a nie tylko częściowo. Proszę o poprawienie tego zaniechania, dziękuję.

  • mieszkaniec lipowca pisze:

   Sprawa dotyczy mostu przy sklepie Lewiatan, most ten starzeje się i było by miło gdyby poddany został wyremontowaniu i został poszerzony gdyż mieszkańcy z gospodarstwa za sklepem skarżą się że podczas żniw czy sianokosów trudno im jest tam przejechać z maszynami rolniczymi

 • mieszkaniec lipowca pisze:

  Chciałem Pana poinformować iż znak z nazwą Lipowiec na granicy Lipowca z Górkami małymi został ostatnio odwrócony przez wiatr i stoi dosyć krzywo w sumie nawet w dość niewidocznym miejscu. Chciałbym by znalazł się ktoś i to poprawił. Chciałem również wnieść by takich znaków powstało więcej i zostały umieszczone przy Gazdówce, na granicy Ustronia na ulicy Leśniej i na ulicy Góreckiej by każdy kto wjeżdża do naszej miejscowości wiedział że znajduje się w LIPOWCU i by było coraz mniej przypadków w rozmowach międzyludzkich gdzie wgl. leży ten Lipowiec. I chciałem się zapytać co z tą renowacją tg pomnika na starym cmentarzu i czy wiadomo już co z tą zaginioną czerwoną gwiazdą z niego ??

 • mieszkaniec lipowca pisze:

  Mieszkańcy za cmentarzem w stronę Brennej wciąż czekają na swój upragniony wodociąg i kanalizację. Wpływały już w tej sprawie wnioski z podpisami do urzędu, teraz pragniemy by radni Lipowca też wstawili się za mieszkańcami z własnym wnioskiem. Ponadto jak już powszechnie wiadomo ksiądz proboszcz planuje wymianę schodów wejściowych do kościoła oraz w najbliższych latach pokrycia dachu na starym probostwie może dało by się załatwić jakieś dofinansowania do tych remontów.

  • Obywatel pisze:

   Niedawno zamontowane znaki z nazwami ulic Górecka przetnice Lipowska oraz Górna zaraz po za montowania uległy zniszczeniu po przez wiejący wiatr w nocy proszę o poprawienie tych znaków oraz ich wzmocnienie bo to skandal by znaki stały zaledwie 12 godzin i ich zdmuchlo

 • mieszkaniec lipowca pisze:

  Znak z nazwą Lipowiec przydałby sie także na Bernadce na granicy z Górkami

 • mieszkaniec lipowca pisze:

  Sprawa dotyczy mostu przy sklepie Lewiatan, most ten starzeje się i było by miło gdyby poddany został wyremontowaniu i został poszerzony gdyż mieszkańcy z gospodarstwa za sklepem skarżą się że podczas żniw czy sianokosów trudno im jest tam przejechać z maszynami rolniczymi

1 Trackback

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

wp-puzzle.com logo