26 komentarzy

 • mieszkanka przy Wiśle pisze:

  Mam pytanie. Obiło mi się o uszy, że w Lipowcu ma w końcu powstać rada osiedla. Ale na dobrą sprawę nikt nic nie wie. Dlatego pytam, czy będzie w ogóle i jak tak to kiedy? 😉
  pozdrawiam.
  P.S. A poza tym niezmiernie się cieszę, że coś się dzieje w sprawie wałów. i oczywiście dziękuję;)

 • admin pisze:

  Szanowna Pani tak taką informację dostałem od drugiego radnego. o samej radzie osiedla pisałem na FB 29 stycznia z prośbą o opinie cytuje ………….Dziś dowiedziałem się od drugiego radnego Ustronia Lipowca Piotra Romana, że istnieje potrzeba założenia rady osiedlowej, jak wszyscy wiemy po zebraniu 100 podpisów termin zebrania ogłasza burmistrz, na zebraniu w myśl zmian wprowadzonych w 2004 roku musi stawić się 3 procent mieszkańców, zapraszam więc do inicjatywy. O rozwoju tej sprawy będę informował na bieżąco zapraszam również do wyrażania opinii…

  opinii jednak żadnej za pomocą fb nie otrzymałem co mnie zdziwiło.

  i tak 4 marca na łamach fb pisałem:
  W poniedziałek przed komisją otrzymałem od mojego kolegi radnego Piotra Romana ową Listę Mieszkańców popierających reaktywowanie rady osiedla Ustroń Lipowiec zapraszam do wypowiedzi na temat projektu.

  też już nie było żadnego odzewu

  więc odpowiadając Pani:

  Tak ma powstać zależy to od tego czy:
  1 będzie zebrane 100 podpisów
  2 czy na zebraniu które zwołuje burmistrz będzie 3 procent mieszkańców Lipowca

  Dlaczego nikt nic nie wiem hmm taka inicjatywa to inicjatywa mieszkańców mnie nawet ciężko wskazać inicjatora tej inicjatywy proszę mi dać trochę czasu rozeznam temat poinformuję.

 • Mieszkaniec LIpowca pisze:

  Gdzie zniknął znak o nazwie „Lipowiec” przy wjeździe od strony Brennej ? i gdzie zniknęła Gwiazda z pomnika na starym cmentarzu koło kościoła wgl. pomnik wymaga renowacji !!!

 • admin pisze:

  Gdzie zniknął nie wiem postaram się dowiedzieć i przywrócić znak informujący o naszych granicach. Gdzie zniknęła gwiazda też nie wiem co do renowacji…. rozeznam temat odpisze wiem że kiedyś było zebranie w tym temacie jak tylko coś ustalę odpisze.

 • Mieszkaniec LIpowca pisze:

  Dlaczego w tym roku drogi w Lipowcu nie zostały jeszcze obkoszone tylko zarastają trawą? myślę że to w całym Lipowcu ale od cmentarza w stronę Brennej strasznie to wygląda !!!

 • Mieszkaniec LIpowca pisze:

  W związku ze zmianą Proboszcza w Lipowcu chciałbym poprosic radnych by pomogli nowemu duszpasterzowi w utrzymaniu naszej świątyni w stanie perfekcyjnym czyli może jakieś dofinansowania do remontów itp.

 • admin pisze:

  Szanowny Panie Mieszkańcu Lipowca długo myślałem w jaki sposób spełnić Pana prośbę i stwierdziłem iż ksiądz będzie wiedział najlepiej jakie ma potrzeby. Więc księdza odwiedziłem i poinformowałem że możemy skonstruować wniosek do UM o wsparcie w renowacji obiektu objętego opieką jako zabytek. Od razu zaznaczam że przekazałem księdzu iż pomysł ten został mi zgłoszony przez stronę www. (ucieszył się że ma takich życzliwych wiernych ). Ksiądz informację przyjął, domniemam że jak tylko się zapozna z parafią będziemy coś myśleć.

 • J.H pisze:

  Na wjeździe do UL.Nowociny przy domu nr.1 powstała wielka dziura w jezdni mieszkańcy skarżą się na to ze muszą wymijać dziurę, a jak w nią wpadną to bardzo cierpią na tym ich samochody, niektórzy juz ponieśli koszty związane z naprawą samochodów, bardzo proszę o pilne zajęcie się tą sprawą i załatanie dziury w jak najszybszym czasie,gdyż z drugiej strony jest pień i może zdarzyć się tak że jakiś samochód wpadnie na ten pień i zostanie również uszkodzony. Dziura Najprawdopdobniej powstała przez jeżdżące po tej ulicy coraz nowsze i większe ciągniki rolnicze Bardzo proszę o rychłe załatwienie tej sprawy związanej z dziurą (moje auto tez bardzo na tym cierpi :))

 • mieszkaniec lipowca pisze:

  Podczas czyszczenia rowów na ulicy Lipowskiej za cmentarzem w stronę Brennej został częściowo pominięty odcinek po lewej stronie od żółtego domu Państwa Maciejiczek do nowo wymienionego słupa ze skrzyżowaniem z ulicą Górną, podczas wymiany tego słupa rów został częściowo zniszczony a podczas ulew cały bród z ulicy górnej leci na posesję pod skrzyżowaniem i zamiast do rowu który tam był to leci na pole. Prawdopodobnie rowu tego nie ma na żadnych mapkach bo o to by on tam był zadbali nasi przodkowie ale odkąd on powstał podczas czyszczenia gmina Ustroń zawsze o niego dbała. Ta sama sytuacja jest z rowem na ulicy Nowociny przy tym pierwszym wjeździe od Ustronia aż na dół do Państwa Szłapka. Jak dbamy o nasze otoczenie to o całość a nie tylko częściowo. Proszę o poprawienie tego zaniechania, dziękuję.

  • mieszkaniec lipowca pisze:

   Sprawa dotyczy mostu przy sklepie Lewiatan, most ten starzeje się i było by miło gdyby poddany został wyremontowaniu i został poszerzony gdyż mieszkańcy z gospodarstwa za sklepem skarżą się że podczas żniw czy sianokosów trudno im jest tam przejechać z maszynami rolniczymi

 • mieszkaniec lipowca pisze:

  Chciałem Pana poinformować iż znak z nazwą Lipowiec na granicy Lipowca z Górkami małymi został ostatnio odwrócony przez wiatr i stoi dosyć krzywo w sumie nawet w dość niewidocznym miejscu. Chciałbym by znalazł się ktoś i to poprawił. Chciałem również wnieść by takich znaków powstało więcej i zostały umieszczone przy Gazdówce, na granicy Ustronia na ulicy Leśniej i na ulicy Góreckiej by każdy kto wjeżdża do naszej miejscowości wiedział że znajduje się w LIPOWCU i by było coraz mniej przypadków w rozmowach międzyludzkich gdzie wgl. leży ten Lipowiec. I chciałem się zapytać co z tą renowacją tg pomnika na starym cmentarzu i czy wiadomo już co z tą zaginioną czerwoną gwiazdą z niego ??

 • mieszkaniec lipowca pisze:

  Mieszkańcy za cmentarzem w stronę Brennej wciąż czekają na swój upragniony wodociąg i kanalizację. Wpływały już w tej sprawie wnioski z podpisami do urzędu, teraz pragniemy by radni Lipowca też wstawili się za mieszkańcami z własnym wnioskiem. Ponadto jak już powszechnie wiadomo ksiądz proboszcz planuje wymianę schodów wejściowych do kościoła oraz w najbliższych latach pokrycia dachu na starym probostwie może dało by się załatwić jakieś dofinansowania do tych remontów.

  • Obywatel pisze:

   Niedawno zamontowane znaki z nazwami ulic Górecka przetnice Lipowska oraz Górna zaraz po za montowania uległy zniszczeniu po przez wiejący wiatr w nocy proszę o poprawienie tych znaków oraz ich wzmocnienie bo to skandal by znaki stały zaledwie 12 godzin i ich zdmuchlo

  • Ja pisze:

   I jak tam sprawa wodociągu i kanalizacji ?

 • mieszkaniec lipowca pisze:

  Znak z nazwą Lipowiec przydałby sie także na Bernadce na granicy z Górkami

 • mieszkaniec lipowca pisze:

  Sprawa dotyczy mostu przy sklepie Lewiatan, most ten starzeje się i było by miło gdyby poddany został wyremontowaniu i został poszerzony gdyż mieszkańcy z gospodarstwa za sklepem skarżą się że podczas żniw czy sianokosów trudno im jest tam przejechać z maszynami rolniczymi

 • Lipowiec 2018 pisze:

  Jesienne wiatry zniszczyły pomnik naszego drogiego proboszcza Jana Ślązoka. Do dnia dzisiejszego usterka (PRZEWRÓCONA TABLICA ) nie zostala naprawiona. Mija pół roku od tych wiatrów i nie ma komu tego naprawić. Może radni coś zdzialaja w tej sprawie. Jeżeli WGL. Ktoś to przeczyta oczywiście bo widzę że przez ostatni rok wiele spraw na tej stronie jak i cała strona zostają olane pezez radnego. Pierwsze 2 lata kadencji super działania i inicjatywy kolejne 2 to już totalna olewka a zbliżają się wybory. Z tego co się zapowiada będzie wielu nowych jak i starych kandydatów na radnych, więc może nasz piękny już nawet opisany Lipowiec zacznie się rozwijać i dołączy do cywilizacji. Zostanie wreszcie doceniony a nie pomijany.

  • admin pisze:

   1. Co do przewróconej tablicy nie ma problemu na tyle na ile będę mógł to pomogę sprawa jest w toku nie wiem tylko dlaczego pisze Pan radni jeżeli zgłaszał Pan ten temat drugiemu radnemu to proszę o informację, tymczasem założę tej sprawie teczkę.
   2. Regularnie sprawdzam swojego bloga najpierw muszę przedostać się przez ok 300 spamów na tydzień nie jest to łatwe a mam z tym problem coś szwankuje mi Akismet dlatego pana komentarz trafił do moderacji po 3 dniach.
   3. Strona nie jest olana przez radnego nie po to opłacam ją rok w rok żeby ją olać, jak Pan to pisze. Jest dużo tematów które mieszkańcy nie życzą sobie żeby publikować np. te związane z przedszkolem czy rodzinnym domem czasowego pobytu, ale fakt te związane z drzewami, regulacją potoka, poprawą stanu nawierzchni mogły by już się pojawić, zamieszczę je jednak jak otrzymam, a właściwie Urząd. Odpowiedzi z takich instytucji jak Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.
   4. Co do inicjatyw i działania efekty były są i będą, jeżeli się Pan choć trochę interesuje Lipowcem to Pan je zna fakt, chodnik o który walczę (od szkoły do góry) jeden z głównych celów dla którego zostałem radnym jeszcze po nim nie chodzimy ale proszę mi wierzyć tak daleko ta sprawa jeszcze nie była mamy koncepcje, mamy środki zabezpieczone w budżecie na projekt, dołożył się powiat czekamy na wyłonienie wykonawcy.
   5. Co do wielu kandydatów niezmiernie się cieszę że będą, znaczy to że coraz więcej osób interesuje się losem naszej dzielnicy i tu każdy podczas wyborów będzie mógł zagłosować na osobę która będzie startować.

   • Lipowiec 2018 pisze:

    Kolejna nagana mamy już czerwiec a drogi w Lipowcu wciąż zsrosniete za poprzednich radnych były regularnie wykaszane. Pisze radni bo jest was 2 i powinniście współpracować i działać razem a z tego co tu teraz zrozumiałem tak nie jest. Co do chodnika chodziłam do podstawówki 6 lat z górnej części Lipowca od 7 roku życia i żyje nic mnie nie przyjechała i nie słyszałem o żadnym wypadku poważnym do dnia dzisiejszego. Co do pomysłu zwężenia drogi to zły pomysl bo i tak jest wąska i gdy jedzie duży traktor to trudno się minąć co dopiero gdy będzie tam chodnik i droga wezsza. Myślę że są pilniejsze sprawy niż chodnik. Sypiace się mosty brak kanalizacji i wodociągów brak parkingu przy wilse i zawadzajace samochody zły stan drogi leśnej. Przedszkole hmm obrona piękna rzecz ale czy coś zdzialacie zobaczymy.

 • Mieszkaniec Lipowca pisze:

  Nie wiem czy Pan może coś zrobić w tej sprawie ale zapytać można. Sprawa dotyczy zarośniętego przez trawe transformatora na Nowocinach.

 • Lipowiec 2018 pisze:

  Witam pierwsza sprawa to przywrócony znak na skrzyżowaniu z nazwami ulic gorecka przetnice Lipowska chodzi o skrzyżowanie za cmentarzem. Kolejna sprawa to szwankuje lampa zaraz 1 za cmentarzem ewangelickim raz gdy jadę w nocy to święci raz nie świeci, gdy inne świecą i to obserwuje już od dłuższego czasu.

 • Lipowiec pisze:

  Witam i serdecznie pozdrawiam, wiele spraw jest w tym naszym małym miasteczku, ciężko jest być radnym i dogodzić każdemu. Chciałbym Panu podziękować za rozpatrzenie moich zgłoszeń społecznych w tej kadencji. Dla jednych pierdoła dla innych wielka rzecz. Różne sprawy zglaszałem i powiem jedno NIE ŻAŁUJĘ TEGO, choć ostatnio usłyszałem gorzkie słowa pod moim kierunkiem i krytykę moich działań. Powiem tak że sprawy Lipowca będą dla mnie ważne czy to Kościół czy to szkoła czy to rzeka czy kanalizacja wodociag asfalt każda sprawa jest i będzie ważna, bo wszystko jest naszym wspólnym dobrem o które powinniśmy dbać A zwie się Lipowcem. Teraz miejsce na zgloszenie, może nie typowo nie z Lipowca „dziurawa ulica Kuźnicza w kierunku Lipowca obok kamieniarstwo Pilch” A druga sprawa to ta lampa za cmentarzem ewangelickim która dalej cygani i raz świeci a raz nie. Dodam jedno że chce jak narazie pozostać anonimowy i bez rozgłosu i od początku moich zgłoszeń o to prosiłem. Panu Piotrowi życzę powodzenia w wyborach 21 października i niech wygra najlepszy. Ta strona to była dobra decyzja.

1 Trackback

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

wp-puzzle.com logo