o mnie

od szkoły liowiec-1certyfikatmali pacjęci rybnik 50z parafi 50um-ustron-zasw-50

                  Nazywam się Nowak Piotr urodziłem się w Cieszynie 04 lutego 1984 r. Mieszkałem i wychowałem się w Górkach Wielkich tam też chodziłem do szkoły podstawowej. Moja mama  jest pielęgniarką w ośrodku zdrowia w Brennej, a mój ojciec zmarł jak miałem 12 lat (nie chcę o nim pisać).  ukończyłem Liceum Techniczno Administracyjne w Skoczowie, i po uzupełnieniu owej szkoły roczną szkołą dopełnieniową i obronie pracy pt. „leasing” uzyskałem tytuł: Technika Administracji Samorządowej. Następnie uczęszczałem do byłej Politechniki Łódzkiej w Bielsku Białej czyli obecnej Akademi Techniczno Humanistycznej na studia socjologiczne gdzie obroniłem licencjat pracą pt:” społeczno-psychologiczne uwarunkowania wpływu przedstawiciela handlowego na decyzje konsumenckie”. Praktycznie od ukończenia podstawówki imałem się pracami remontowymi co zamieniło się w moją pasję zawsze zrzucając garnitur jechałem coś zamontować.

              Karierę zawodową zaczynałem w Firmie Biuro Hit, gdzie pracowałem jako przedstawiciel handlowy, najpierw na terenach Małopolski czyli: Kętach, Wadowicach, Oświęcimiu, Porąbce, Andrychowie. Po czym po wyszkoleniu handlowca rozwijałem rynki zbytu na terenach: Żor, Pszczyny, Rybniku, Wodzisławiu, Jastrzębiu. Pracę tą wspominam bardzo miło i mogę spokojnie powiedzieć że wszystko czego się nauczyłem o handlu, nauczyłem się od mojego szefa Piotra Kowalskiego i pomimo tego iż jest to dosyć barwna Postać to dzięki niemu miałem możliwość uczestniczyć w takich szkoleniach jak Warszawski Cefalis. Po zakończonej pracy w Biuro Hicie rozpocząłem prace w międzynarodowej firmie produkującej wkłady kominkowe Bef Home Polska, najpierw jako przedstawiciel, później jako kierownik firmy, gdzie współpracowałem z dystrybutorami w całej Polsce. Następną moją firmą gdzie miałem przyjemność pracować to Prasa Beskidzka, a konkretnie gazeta Głosu Ziemi Cieszyńskiej za zgodą Przemiłej Pani Naczelnej Danuty Horowskiej pod okiem dyrektora Jerzego Pilcha, byłego radnego powiatowego, wicestarosty a obecnie wójta Brennej, poznałem dwanaście gmin Powiatu Cieszyńskiego.

Obecnie zajmuję się prowadzeniem własnej firmy usilnie od 3 lat staram się utrzymać na rynku. Początkowo handlowałem produktami ze zwiększoną zawartością błonnika po podpisaniu umowy na dystrybucję produktów z firmą z Krakowa rozpocząłem dystrybucje w naszym powiecie, niestety po podpisaniu umowy z siecią Lewiatan, firma przejęła dystrybucję a ja zmieniłem profil firmy i wróciłem do współpracy z prasą beskidzką sprzedając reklamę. Po krótkiej przerwie wznowiłem działalność wynajmując pomieszczenia firmą i administrując mieszkania do wynajęcia. Podpisałem również umowę z siecią Merkury Market i obecnie wykonuje dla nich montaże drzwi, paneli itp.

 

W domu staram się również wykorzystać pole mojej żony, pewnie wszyscy wiecie jak ciężko jest utrzymać się  z gospodarki, postanowiłem jednak nauczyć się owego fachu dbając o konie mojej koleżanki. W głowie mam milion pomysłów jak zmienić profil gospodarstwa, tak  aby przynosił dochód, niestety okazuje się że aby tego dokonać trzeba posiadać znaczny zasób gotówki dlatego też niezłomnie walczę z ARIMREM i procedurami wsparcia gospodarstw zmieniających profil z unii europejskiej. I tak życzę nam wszystkim aby przepisy dotyczące wsi obowiązywał również w miastach.

 

Ja jako radny

Polityką lokalną interesowałem się zawsze, już jako przedstawiciel przyjeżdżając do różnych miast sprawdzałem jak działa gmina, ile ma mieszkańców oraz zasoby. Po tym jak wróciłem do powiatu bacznie przyglądałem się, jak decyzje gmin wpływają na mieszkańców, samych mieszkańców też zawsze wysłuchiwałem jakie mają problemy związane decyzjami władz. Co nie zmienia faktu że prawda zawsze leżała po środku a głównym problemem był fakt słabej informacji ze strony władz. W Lipowcu jest ok 1500 mieszkańców co daje 10 % mieszkańców ustronia problem Lipowczan są zupełnie inne niż mieszkańców centrum, dlatego będę starał się jakość życia w Lipowcu poprawić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

wp-puzzle.com logo