Kontakt

Kontakt do radnego można nawiązać poprzez:

– Telefon 505-012-080

– mail: p84@o2.pl lub ustronlipowiec@o2.pl

– list na adres domowy 43-450 Ustroń ul.Krzywaniec 60

– list do skrzynki opisanej skrzynka radnego Piotra Nowaka przy sklepie  w Lipowcu OD I DO

– portal społecznościowy facebook profil ustron lipowiec  https://www.facebook.com/ustron.lipowiec

 

10 komentarzy

 • gospodarz osp pisze:

  witam mam do pana jedną sprawę obok mojej posesji stoi całkiem sucha lipa dokładnie tam gdzie jest robiony nowy mostek powiedziano mi że to jest własność właściciela potoku a ona zagraża mojej posesji proszę jeśli to możliwe załatwienie tej sprawy bo ja już nie wiem do kogo mam się zwrócić

 • r.r. pisze:

  Witam. Z portalu ox dowiedziałam się, że inne gminy ułatwiają dostęp do porad prawnych, poprzez dyżur prawnika, który w określonym czasie udziela porad mieszkańcom bezpłatnie. Czy miasto ustron też ma takie dyżury? Jeżeli tak to proszę o informacje. Jeżeli nie, to chyba wartaloby się zastanowić nad ta kwestia. Wkońcu ustron to jedna z bogatszych gmin i tyle mogłaby zrobić dla uboższych mieszkańców, których nie zawsze stać na prawnika.

 • admin pisze:

  Witam, faktycznie w urzędzie miasta Ustroń urzęduje radczyni prawna niestety nie świadczy bezpłatny usług na rzecz mieszkańców jak się to stało w Jaworzu, zajmuje się sprawami Urzędu Miasta mianowicie :

  1. Opiniowanie pod względem prawnym i redakcyjnym aktów prawnych, zarządzeń oraz projektów uchwał kierowanych pod obrady sesji Rady Miasta.
  2. Obsługa prawna Burmistrza i doradztwo prawne na rzecz Urzędu i Rady Miasta, jak również prowadzenie spraw zastępstwa sądowego.
  3. Nadzór nad stosowaniem KPA w wydziałach Urzędu.
  4. Opiniowanie projektów umów i porozumień.
  5. Wydawanie opinii prawnych w różnych sprawach prowadzonych przez wydziały.
  6. Prowadzenie i aktualizowanie zbiorów przepisów prawnych powszechnie obowiązujących.
  7. Organizacja szkoleń dla pracowników Urzędu.

  Tak uważam że warto by było się zastanowić nad podobnym rozwiązaniem w naszym Mieście.

  ps. Bezpłatne porady konsumentom prowadzi Starostwo Powiatowe za pomocą:

  osobiście
  telefonicznie
  za pośrednictwem poczty elektronicznej

  http://www.powiat.cieszyn.pl/rzecznik-konsumentow.htm

 • MZ pisze:

  Witam Panie Piotrze w wrześniu 2015 roku na zebraniu osiedlowym wręczyłem Panu badania wody przeprowadzone przez mieszkańców ul. Podgórskiej, z których wynikało, że w wodzie znajdują się bakterie w tym bakterie kałowe. Moje pytanie brzmi czy coś się dzieje w tej sprawie. Na zebraniu deklarował Pan mocne wsparcie mieszkańców w tym temacie?

  pozdrawiam

 • J.H pisze:

  Dziękuję za załatanie dziury na ul. Nowociny. Chciałem Pana poinformować iż znak z nazwą Lipowiec na granicy Lipowca z Górkami małymi został ostatnio odwrócony przez wiatr i stoi dosyć krzywo w sumie nawet w dość niewidocznym miejscu. Chciałbym by znalazł się ktoś i to poprawił. Chciałem również wnieść by takich znaków powstało więcej i zostały umieszczone przy Gazdówce, na granicy Ustronia na ulicy Leśniej i na ulicy Góreckiej by każdy kto wjeżdża do naszej miejscowości wiedział że znajduje się w LIPOWCU i by było coraz mniej przypadków w rozmowach międzyludzkich gdzie wgl. leży ten Lipowiec. I chciałem się zapytać co z tą renowacją tg pomnika na starym cmentarzu i czy wiadomo już co z tą zaginioną czerwoną gwiazdą z niego ??

  • j.h pisze:

   Taki znak z nazwą Lipowiec również przydałby sie na granicy Bernadki z Górkami, zaś znak na granicy z Brenną stoi w miejscu mało widocznym zasłonięty drzewami.

 • pieszy mieszkaniec Lipowca pisze:

  Witam, zwracam się do Pana z zapytaniem, czy nie warto byłoby zastanowić się nad oświetleniem ul. Krzywaniec. Chodzi mi konkretnie o odcinek od ul. Nowy świat w Górkach w kierunku ul. Czarny Las. Jest to odcinek drogi z jednej strony zabudowany a z drugiej zalesiony, co sprawia, że po zapadnięciu zmroku, droga tonie w ciemnościach. Jest to mocno dyskomfortowe dla poruszających się tam piechotą ludzi. Myślę, że również dla rowerzystów gdyż nawet latarką trudno rozświetlić ten kawałek drogi. Dodatkowo okolicznością przemawiająca za zamontowaniem tam lamp jest kontrast jaki istnieje pomiędzy pięknie oświetlona ul. Nowy świat w gminie Brenna a egipskimi ciemnościami panującymi na przedłużeniu tej drogi po stronie gminy Ustroń. Proszę o wzięcie pod uwagę przedstawionego przeze mnie problemu i ewentualne podjęcie możliwych kroków w celu polepszenia sytuacji pieszych jak również wizerunku gminy Ustroń. Z góry dziękuję za zainteresowanie się tą sprawą.

  • admin pisze:

   Szanowny Pieszy Mieszkańcu Lipowca, dziękuję za dokonanie zgłoszenia

   Oczywiście popieram, odsyłam do teczki zgłoszenie nr 32 tam można śledzić postępy sprawy Pozdrawiam Nowak Piotr

 • j.h pisze:

  Jeszcze raz chciałem zgłosić apel o remont mostu ( przebudowę) przy sklepie Lewiatan, gdyż jest bardzo wąski i w złym stanie technicznym.

 • Lipowiec pisze:

  Chciałem zgłosić zapytanie, gdzie zniknął płotek z krzyża pod przedszkolem nr.5 na parkingu kościelnym? Oraz zgłosić sprawę remontu, skoszenia trawy, wycinki drzew i krzewów wokół pomnika na starym cmentarzu, i czy gwiazda czerwona się już odnalazła? Gmina powinna zadbać o ten pomnik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

wp-puzzle.com logo