Konsultacje społeczne (smog)

Bardzo proszę o wypowiedzenie się osób na temat związany z smogiem, a w związku z przeróżnymi pomysłami różnych autorów których obecnie nie podaję (podam po konsultacji)  proszę o komentarze następujących tematów.

 1. Czy należy wprowadzać działania informacyjne lub co robić z imprezami w momencie, kiedy są przekroczenia jakości powietrza powyżej 200 µg/mLodowisko, czy treningi dzieci na Kuźni.
 2. Całkowity zakaz spalania węgla i drewna ?

 

 

 

2 komentarze

 • Lipowczanin pisze:

  Smog smogiem to najlepiej juz nic nie róbmy nie ruszamjmy się z domów i niczym nie palmy węgiel zły drewno złe wszystko złe robienie z igły widły dofinansowanie dla wybranych na wymianę pieca i wielu na to nie stać. Jest wiele innych ważniejszych problemów!!! A na komin każdy powinien dostać filtr wiadomo to też kosztuje ale chyba warto zrobić coś w tym kierunku i wtedy można wszystko spalac (No może nie wszystko) ale jakość węgla czy drewna nie będzie przeszkoda. Ciekawe co będziemy robić z tym drewnem z lasów które się wycina i węglem skoro nie bd nimi wolno palić zaleja nas śmieci a lasy zjedzą Korniki i grzyb i robale. Spalarnie śmieci istnieją wiadomo w specjalnych warunkach się to spała bla bla bla … To może w domach zróbmy takie mini spalarnie śmieci z podobnymi warunkami trzeba myśleć w ten sposób a nie, zakazywac wszystkiego

 • Lipowczanka pisze:

  Edukacja jest potrzebna, bo skoro ktoś mówi, że palenie od góry jest przeciw prawom fizyki, no to trzeba go wrócić na fizykę do szkoły.

  Straż miejska powinna pokazywać ludziom jak się pali od góry i że to możliwe, a nie chodzić po domach jak gestapo i zbierać pieniądze do gminy w postaci mandatów. To nie poprawia jakości powietrza tylko budżet gminy.

  Zamiast wpuszczać ludzi w kosztowną zamianę jednego pieca na inny w sumie tak samo szkodliwy dla środowiska bo nie ma w nim nic co oczyszcza spaliny, kupić i zamontować wentylator na popielnik. To umożliwi palenie od góry nawet takimi paliwami jak flot.

  Jakość opału na składach jest kiepska i to wie każdy. Dlaczego straż miejska nie skontroluje składów? Przecież ludzie nie biorą opału spod ziemi tylko kupują na składach i palą tym co kupią. Więcej pieniędzy i łatwiej można uzbierać dając mandaty zwykłym ludziom?

  Niech większość przestanie palić śmieci i zacznie palić od góry, Wtedy zobaczymy czy normy będą przekroczone. Nie trzeba nic wymieniać i nic zakazywać żeby poprawić jakość powietrza. Tylko że w tej reformie nie chodzi o jakość powietrza tylko o trzepanie kasy na mandatach, opale i wymianie pieców.

  Jak widać po ostatnim sezonie, jeśli ludzie nie zaczną palić poprawnie w piecach, nic się nie zmieni z jakością powietrza.

  Panie Radny, jeśli chce się Pan wykazać proszę wprowadzić godzinę policyjną i zakazać wychodzenia na ulicę po zmroku. Wszystko dla naszego zdrowia i dobra naszych dzieci!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

wp-puzzle.com logo