6 komentarzy

 • lipowczan pisze:

  w takim razie panie radny proszę mi odpowiedzieć co planujecie zrobić z dotychczasowym budynkiem przedszkola . na mieszkania go nie przerobicie bo strop za wysoki , a prywatny inwestor nawet się nim nie zainteresuje.sam osobiście chodziłem do tego przedszkola i z dumą tam prowadzę swoje dziecko , Pan może tego nie roumie bo ja , mimo iż jestem prawie w Pana wieku w ogóle o Panu nie słyszałem , a tym bardziej o tym ,żeby Pan uczęszczał do naszego przedszkola czy szkoły , blizej Panu było do Nierodzimia , więc tam Pan powinien startować do wyborów a nie skrzykiwać (prawie) całą Bernadkę żeby na Pana głosowała , 80 % wyborców z tzw lewej strony Lipowca pytało kto to jest ten Nowak co bedzie radnym , gdzie on mieszka , z Lipowca jest?
  Ci co są bardziej w temacie wiedzą , że Pan i drugi Pan to tylko pionki do głosowania pod dyrekcję jednej osoby ( nazwiska nie podaję bo wszyscy wiedzą o kogo chodzi) a jeśli chodzi o dotychczasowe działanie naszej nowej Rady Miasta to współczuję wszystkim ustroniakom , wszystkie dotychczasowe imprezy zostaną przejęte przez RM i gwarantuję , że np majówka czy otwarcie sezonu uzdrowiskowego a już nie mówie o dożynkach ( które jakby nie było wywodzą się z Lipowca)przejdą do historii. jeśli ten post nie zostanie opublikowany to prześle go do gazety ustrońskiej mimo że Pan jest w komisji programowej:) mimo tego czekam na odpowiedz CO Z DOTYCHCZASOWYM BUDYNKIEM PRZEDSZKOLA i czy Pan w ogóle wie gdzie się on znajduje?

 • admin pisze:

  UUUUUUUUUU skąd tyle agresji ? szanowny Panie po pierwsze nie nie było mi bliżej do Nierodzimia, mieszkałem i wychowałem się w Górkach Wielkich w Lipowcu mieszkam od 11 lat i bynajmniej nie mnie oceniać dlaczego nie słyszał Pan o mnie, ja sam nie wiem czy słyszałem o Panu.

  Co do przedszkola jest to temat który został podjęty przez poprzednią rade, i dlatego zostało wystosowane pismo z taką a nie inną prośbą. Losy Lipowca nie są mi obojętne zresztą jak się okazuje nie tylko mi ale i całej radzie a już na pewno stowarzyszeniu które reprezentuje. Takie pytanie powinno być zadane ze 2 lata temu jak zapadały decyzje o przeniesieniu, i odbywały się konsultacje z poprzednimi radnymi o tyle o ile takowe były. Z tego jakie ja posiadam informacje nie jest zatwierdzony żaden projekt ani nie jest ustalone co by tam miało być na pewno nie mieszkania socjalne.Kontynuować ten temat będziemy na pewno na następnym spotkaniu rady osiedla na które zapraszam. Proszę sobie wyobrazić że tak wiem gdzie się znajduje.
  mam nadzieje że udzieliłem Panu wyczerpującej odpowiedzi co do przejmowania imprez zorientuję się jutro i odpiszę.

  Jedyną dyrekcją nad moją osobą na dzień dzisiejszy to moja żona -:)

  Nie ma Pan czego współczuć efekty pracy rady już są bardzo dobre i dla Lipowca i dla Ustronia no chyba że ktoś koniecznie nie chce ich widzieć.

  posty na mojej stronie będę publikował wszystkie oprócz tych które są obraźliwe lub ugadzające czyjejś godności, po to jest ta strona.

  zapraszam do zamieszczania listu do gazety Ustrońskiej dla Pana informacji tak jestem przewodniczącym komisji ds gazety ale nie będzie to problem aby takowy list opublikować nie są publikowane anonimy.

  ps. tu mieszkamy, tu działajmy, tu zmieniajmy już jest grupa ludzi która chce dobrze dla Lipowca

  trochę się Pan Pomylił co do mojej osoby. Pozdrawiam

 • Rodzic pisze:

  Jako członek Rady Rodziców przy Przedszkolu nr 5 w Ustroniu – Lipowcu, chciałabym
  zamieścić tekst pisma z dnia 15 listopada 2015 roku, skierowanego do Burmistrza
  Miasta Ustronia, które zostało wysłane do Urzędu Miasta 19 listopada 2015 roku.
  Pod poniższym pismem podpisało się ponad 250 mieszkańców Ustronia – Lipowca.

  Mieszkańcy Ustronia – Lipowca 15 listopada 2015 r.

  Burmistrz Miasta Ustroń
  Pan Ireneusz Szarzec

  W związku z zaistniałą sytuacją, w której obecna siedziba przedszkola nr 5 w Ustroniu – Lipowcu miałaby zmienić swoją dotychczasową lokalizację, my – mieszkańcy Lipowca oraz rodzice zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie starań o pozostawienie dotychczasowej lokalizacji przedszkola nr 5.
  W ocenie znacznej części Lipowczan obecne plany zmiany lokalizacji przedszkola wzbudziły uczucia rozczarowania oraz dezaprobaty. Na podstawie pisma z dnia 23 września 2015 roku, skierowanego do radnego miasta Ustroń pana Piotra Nowaka wywnioskowaliśmy, iż jednym z nadrzędnych argumentów za przeniesieniem przedszkola nr 5 w Ustroniu – Lipowcu jest niestety chłodna finansowa kalkulacja. Z przykrością stwierdzamy również, że sprawa ta, jak wiele jej podobnych, wpisuję się w niechlubny proceder likwidacji miejsc, tak istotnych z punktu widzenia wychowania młodego pokolenia, jak również wspólnoty oraz lokalnego środowiska. Chcemy wyrazić swój sprzeciw wobec sytuacji, w której nie bierze się pod uwagę najważniejszych aspektów związanych z wychowaniem najmłodszych pokoleń.
  Budynek, w którym znajduje się obecna siedziba, posiada dla mieszkańców Lipowca wartość historyczno-kulturową. Znajdujący się w pobliżu kościoła budynek przedszkola był na przestrzeni ponad osiemdziesięciu lat miejscem, gdzie spotykały się ponadczasowe wartości, kształtujące postawę wielu pokoleń mieszkańców. Szkoła, mająca tu swoją siedzibę od lat 30-tych ubiegłego wieku, budowana w czynie społecznym, kształciła i wychowywała kolejne pokolenia, tworząc fundament najważniejszych ludzkich postaw. Dlatego też budynek przedszkola nr 5 w Ustroniu – Lipowcu do dziś stanowi symbol społecznej solidarności.
  Warunki, jakie stwarza obecna lokalizacja przedszkola dają możliwości do efektywnego i wszechstronnego rozwoju, o co powinny zabiegać władze zarówno większych, jak i mniejszych miejscowości. W przypadku placówki w Lipowcu, warunki te przekładają się bezpośrednio na ilość chętnych, chcących oddać swoje dzieci pod opiekę wychowawcom tutejszego przedszkola. Szereg zalet przedszkola nr 5 to: przestronne sale z wysokim stropem, pozwalające na lepszą cyrkulacje powierza, duże okna, dopuszczające dużo światła dziennego, wyremontowany węzeł sanitarny, dostosowany do ilości dzieci, wyremontowana kuchnia, przystosowana do przygotowania urozmaiconych posiłków, dostosowanych do potrzeb dzieci w tym wieku, całoroczny plac zabaw, urządzony tak, aby dzieci mogły spędzać czas aktywnie bawiąc się na świeżym powietrzu, a w nim: nowo zainstalowany kompleks zabawowy (25 tys.) oraz dorodny drzewostan.
  Po zapoznaniu się z projektem budowy oraz adaptacji pomieszczeń na potrzeby przedszkola przy szkole nr 5, stwierdzamy, iż projekt ten nie spełnia wielu założeń wynikających z potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa, dogodnych warunków oraz należytej opieki naszym dzieciom. Uwarunkowania jakie posiada proponowana lokalizacja, a w tym: małe sale z niskim stropem i niewielkimi oknami, zbyt mała ilość sanitariatów dla danej ilości dzieci, pomniejszony do granic możliwości plac zabaw, bez możliwości schronienia przed upalnym słońcem (brak drzew), na którym nawet nie zmieści się nowy, zakupiony kompleks zabawowy, znajdujący się na terenie obecnej lokalizacji. Brak kuchni, przystosowanej do przygotowywania posiłków dla dzieci przedszkolnych i związana z tym konieczność korzystania z kuchni należącej do szkoły, brak dostępności chodników dla mieszkańców z górnej części Lipowca, brak niezależnego wejścia oraz niewielka ilość miejsc parkingowych. Ponadto w budynku szkoły znajduje się Biblioteka Publiczna, która w wyniku proponowanych zmian miałaby zostać przeniesiona do mniejszego, mniej przystosowanego pomieszczenia. Ubolewamy także nad sytuacją, w której my, mieszkańcy Lipowca nie jesteśmy dostatecznie informowani o planowanych działaniach, które dotyczą spraw tak istotnych dla naszej społeczności.

  W obliczu wszystkich tych argumentów zwracamy się z uprzejmą prośbą do Pana Burmistrza o podjęcie stosownych działań, w wyniku których możliwe będzie ponowne podjęcie decyzji, u podstaw której nie stoi finansowa kalkulacja, ale społeczne konsultacje oraz szeroko rozumiane dobro wspólne.

  Z poważaniem

 • find-way.net pisze:

  Zastanawia mnie jedno… skoro dla Nikoli duza roznica bedzie przedszkole a pierwsza klasa to dlaczego Nikola nie poszla do zerowki jako 5-latka? To jest zbyt szybkie wkraczanie w doroslosc a nie pojscie do szkoly w wieku 6 lat…

 • admin pisze:

  Projekt uchwały numer BRM 0006424/2018 PUNKT 8G Porządku obrad na sesję zakłada
  Przekształcenie z dniem 31 sierpnia 2018 r. Szkołę Podstawową numer 5 w Ustroniu w Szkołę Podstawowa nr 5 z Oddziałami Przedszkolnymi w Ustroniu.

  Należy również zaznaczyć że Miasto Ustroń bierze udział w projekcie „Radosne Przedszkole” mające na celu stworzenie dodatkowych miejsc przedszkola. Co między innymi wpływa na założenia że przedszkole które powstaje nie spowoduje zamknięcia przedszkola numer 5.

  czekamy na rozwój sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

wp-puzzle.com logo